Erkek Yüzükte En Son Moda..

18 Mayıs 2013 Cumartesi

Doğal Siyah Akik Taşlı , "Nal-i Şerif" Yazılı , El Yapımı Yüzük..
Doğal Siyah Akik Taşlı ,

"Nal-i Şerif" Yazılı ,


El Yapımı Yüzük..

Yüzük Özellikleri

-----------------------------

Maden : Gümüş

Ölçü : 26

Taş : Akik

Ayar : 925K 


Bu yüzükler özel el yapımı yüzüklerdir..
Beğendiğiniz, bu gruptaki bir yüzüğe, Akik taşının üzerine istediğiniz bir yazı yazabiliriz..
Eğer böyle bir düşünceniz varsa ayrıntılı bilgi için bizimle (262) 331 0 170 numaralı telefondan
ya da info@besengumus.com mail adresinden iletişime geçebilirsiniz..


Akik Taşı Özellikleri ve Etkileri


Akik Taşı yarı değerli taş sınıfına giren bir doğal taştır. Akik, kalsedon ailesine bağlıdır ve birçok renkte ve bantlı bir yapıyla karşımıza çıkar. Akik İsmini Sicilya'da bulunan Achates Nehri'nden almıştır. 3000 yıl önce renkli agatların bulunduğu Sicilya’daki bu nehre günümüzde “Dirillo” adı verilmektedir.Akik Taşı Özellikleri


Mohs sertlik skalasına göre sertlik derecesi 7 olan yarı değerli akik, oluşum koşullarına göre çok farklı renk ve dokularda olabilir. Birçok doğal akik, doğal volkanik kayaların içinde nodüller halinde bulunur. Akik en çok bulunan doğal taşlardan birisi olmasına rağmen, renklerindeki ve halkalarının dağılımındaki çeşitliliğin sınırsızlığı nedeniyle her zaman en gözde taşlardan biri olmuştur. Akik taşının en bilinen ve bulunan rengi ateş kırmızısıdır. Doğada daha az bulunmakla birlikte siyah, beyaz, mavi, yeşil, sarı, turuncu ve kahverengi yarı değerli akik taşları da vardır.Akik Taşı Faydaları


Doğal Taş ailesinden gelen Akik; aşkı, bereketi, serveti, şansı, uzun ömürlülüğü, dengeyi ve gücü arttırır. Bedenin gerginlik olan kisimlarina sicaklik hissi verir ve gerginligi azaltir. Bütün yarı değerli akik türleri mükemmel bir koruyucu ve faydalı bir enerjiye sahiptir ayrıca analitik yetenekleri de arttırır. Akik “Güç Taşı” olarak da nitelendirilir. Stresi azaltır, fiziksel olarak güçlendirir ve cesareti arttırır. Enerji kayıplarından koruduğuna inanılır.


Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar. 


Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İşadamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine güvenini artırır. 


Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsaniz akik size iyi gelecektir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder